יום שני, 11 ביולי 2011

נחשף ניסיון להשפעה על תוצאות "כוכב נולד"

הניסיון להשפיע על תוצאות התכנית "כוכב נולד" כלל הצבעות בהיקפים גבוהים ממספרים סלולריים השייכים לאותן סדרות למתמודדת תמר יהלומי. בתכנית הבאה יחזרו המתמודדים שההטייה השפיעה על תוצאות הצבעתם. מטדי הפקות נמסר: "אנו מאמינים כי לתמר ולמתמודדים לא היה כל קשר לעניין"
נדב ואסף – שמחות קטנות(mako)נחשף ניסיון להשפעה על תוצאות התכנית "כוכב נולד". ביום חמישי האחרון נתגלה דפוס הצבעה חריג בתוכנית. מערכות הבדיקה בקשת וביוניסל, (החברה הטכנולוגית האמונה על איסוף נתוני ההצבעות), גילו דפוס הצבעה מאסיבי פסול עבור המתמודדת תמר יהלומי מאמצעים סלולריים בשווי עשרות אלפי שקלים. הדפוס המדובר שינה את התוצאות של שתי תכניות: ב-2 ביולי וב-6 ביולי.
דפוס ההצבעה הפסול אובחן באמצעות ניתוח סטטיסטי שחשף את העובדה כי ההצבעות נעשו למתמודדת אחת בלבד באופן בלעדי וחוזר ממספרים סלולאריים מאותן קבוצות מספרים. משמעות הדבר היא שהסמסים נשלחו מקבוצות הכוללות מאות מספרים מאותן סדרות.

מדובר בדפוסי הצבעה שלא היו קיימים בתחילת העונה ואף לא בעונות הקודמות. "ממצאי בדיקתנו מצביעים על דפוס הצבעה בעייתי ביותר", סיפר נמרוד קמחי מנכ"ל יוניסל, "בבדיקה שערכנו התברר כי דפוס זה לא היה קיים בעונות קודמות".
בבדיקות נוספות שנעשו, התגלה חוסר מתאם מובהק בהצבעות שהתקבלו עבור המתמודדת תמר יהלומי באמצעים הסלולריים הנ"ל זאת לעומת התוצאות שהתקבלו במקביל באתר האינטרנט של התכנית.

בעקבות דפוסי הצבעה אלו, פנו טדי וקשת למשרד חקירות פרטי על מנת לגלות את העומדים מאחורי העניין. לאחר שיערך בירור ראשוני, יוחלט האם יש היבט פלילי המחייב את התערבות המשטרה.

חברת "יוניסל", המנהלת את ההצבעות הסלולריות הודיעה, כי החל מהתכנית הבאה יופעל מנגנון ממוחשב חדש, שפותח במהירות רבה לזיהוי ופסילה בזמן אמת של ההצבעה הפסולה שאותרה. בעבר, לפני מספר עונות, כבר אותרו ניסיונות להטיית תוצאות כוכב נולד. גם הפעם זיהו מערכות הבקרה דפוס חריג.
נדב ואסף. המודחים הטריים מהתכנית ששודרה אתמול
לאור האמור לעיל, בתכנית אמש שונה מנגנון ההצבעה כך שאיפשר את נטרול ההטייה: בחלקה ה-1 נעשתה הצבעה ממספר מוקדי שידור ושופטי העונה בלבד ובחלק השני, מאחר ותמר לא הועמדה להדחה, נפתחו הקווים ונערכה הצבעה סלולארית "רגילה" - ואכן לאחר בדיקה התברר כי ההצבעה היתה תקינה.

ביום ד' הקרוב תפתח התכנית בהשתתפות כל המתמודדים שההטייה השפיעה על תוצאות ההצבעה שלהם: אורטל אדרי, לירון רמתי ,הצמד נדב ואסף ותמר יהלומי, בכדי לשוב לנקודה בה התקיימה ההשפעה לתת הזדמנות הוגנת לכל המתמודדים המדוברים.

רן תלם סמנכ"ל תכניות קשת מסר: "כוכב נולד הינה תחרות כישרונות שבה רק לכשרון, איכות השירה ולאהדה לה זוכה מתמודד כזה או אחר - צריכה להיות השפעה על התוצאות. לא נאפשר לאף גורם להטות באופן מניפולטיבי את תוצאות התחרות. לכן בדיוק כפי שפעלנו בעבר, נמשיך להפעיל את כל מערכות הבקרה ולא נחסוך שום מאמץ והשקעה בכדי לשמור על הוגנות מלאה ללא כל פשרות בהצבעה לכוכב נולד".

מטדי הפקות נמסר: "זהו רגע לא קל לכולנו, אך מהלך זה מתחייב למען ההגינות העומדת בבסיס כוכב נולד מזה עשור של פעילות. אנו מאמינים כי לתמר ולמתמודדים לא היה כל קשר לעניין ומבקשים מהקהל לשפוט אותם בתוכנית הקרובה, על פי שירתם בלבד, ומאחלים להם הצלחה מקרב לב".

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה