יום שני, 14 במאי 2012

ביום שלישי הבא: עונת העשור יוצאת לדרך

בסיום מסיבת ההשקה החגיגית של עונת העשור נחשף התאריך הרשמי לתכנית האודישנים הראשונה: 22.5, יום ג' בשעה 21:00. מה עוד צפוי בעונה החדשה? קבלו את כל הפרטים
כוכב נולד 10 (צילום: רונן אקרמן ,יחצ)כוכב נולד חוגגת עשור והשיקה הערב עונה חדשה של התכנית במסיבה שנערכה ב"אביגדור" בתל אביב. אל מסיבת העשור הגיעו מתמודדי כל העונות ושופטי העונה, ביניהם מארינה מקסימיליאן, בועז מעודה, שי גבסו, לירן דנינו, דיאנה גולבי, מיי פיינגולד, הראל סקעת, יהודה סעדו, ג'קו אייזנברג, רוני דלומי, חן אהרוני ועוד. בנוסף, נינט הייתה על עמדת הדי ג'יי והרקידה את הקהל לאחר ביצוע משותף של שלישיית הגמר בעונה התשיעית.

נחשף תאריך ההשקה לעונה החדשה: 22.5

בתאריך 22.5 (יום ג', 21:00) תושק העונה ה-10 של "כוכב נולד". צביקה הדר ופאנל השופטים החדש הכולל את צדי צרפתי, גידי גוב, מירי מסיקה ומשה פרץ, יחלו את עונת העשור בחיפושם אחר הכוכב הנולד הבא.


האודישנים נערכו השנה לפי חלוקה לאזורים דרום, צפון ומרכז וכללו לראשונה את תיאטרון הלאומי "הבימה", שפת המכתש במצפה רמון, אולם האבירים בעכו, בית הגפן בחיפה, על רקע חומות העיר העתיקה בירושלים ועוד לראשונה - מחנה האימונים, השלב המתקדם והדרמטי של האודישנים, התקיים השנה באילת.

לרגל עונת העשור, כוכב נולד מצדיעה ל-100 קלאסיקות ישראליות, שלעולם לא בוצעו במסגרת התכנית. כל מתמודד נדרש להכין ולבצע באודישן שיר מתוך רשימת 100 נכסי צאן ברזל - מ"בהיאחזות הנחל בסיני" של להקת הנח"ל ונעמי שמר ועד "היא יושבה לחלון" של חיים נחמן ביאליק ומיקי גבריאלוב בביצוע אריק סיני.

לראשונה בכוכב נולד השופטים משתמשים בטאבלטים במהלך האודישנים באמצעותם יבטאו את התרשמותם מהמתמודד: כתיבת ביקורת באור ירוק משמעה "עבר" ואילו אדום משמעו "לא עבר". בנוסף, לשופטים העונה יש זכות וטו - כל מתמודד חייב להשיג רוב של 3 קולות על מנת לעבור למחנה האימונים. יחד עם זאת, לכל שופט זכות אחת בכל יום אודישנים להטיל וטו ולהעביר מתמודד לשלב הבא גם אם לא קיבל רוב של קולות.

העונה ה-10 כוללת בתוכה יותר תכניות ערוכות עם דגש על הדוקו. בהשוואה לעונות קודמות, גם בשלב הנבחרת צפויות להיות תכניות ערוכות. לאחר הרכבת הנבחרת של העונה ע"י צוות השופטים, תהיה זו ועדת "12 המושבעים" שתקבע מי מהמתמודדים יתקדם משבוע לשבוע ויגיע עד לשלב 10 הגדולים. מדובר בוועדה שתורכב מאושיות מתעשיית המוזיקה בישראל. למעשה, רק משלב 10 הגדולים יוכלו הצופים בבית להצביע ולהשפיע.

המנצח הגדול של עונת העשור יזכה להקליט אלבום בכורה עם אחד ממפיקי המוסיקה הגדולים בישראל ובדומה לעונה הקודמת יקבל מענק מחיה למשך שנה על סך 240 אלף ש"ח, שיאפשר לו להתפנות מעיסוקיו ולהתרכז בעשייה המוסיקלית.

כזכור, העונה ה- 9 של כוכב נולד רשמה נתון שיא לכל העונות עם 29.5% ו-740 אלף צופים בממוצע. למעלה מ-3.4 מיליון צופים נחשפו לעונה הקודמת. וזאת על אף העובדה שהעונה שודרה בקיץ, תקופה המתאפיינת ברייטינג נמוך ביחס לימי החורף. כך, בימי השקת העונה ה-9 ממוצע הרייטינג החודשי בערוץ 2 עמד על 20.2%, לעומת הממוצע של חודש ינואר שעמד על ממוצע של 30.9%.

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה